Kılıçdaroğlu, Selahattin Demirtaş’ı ziyarete gidiyor: Erdoğan, Demirtaş’ı “Seni başkan yaptırmayacağız” dediği için içeride tutuyor

T24 Haber Merkezi

Eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kobani davasından 42 yıl hapis cezası alan eski HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ile eski Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Selçuk Mızraklı‘yı cezaevinde ziyaret edeceğini duyurdu.

CHP Genel Başkanlığı’nı Özgür Özel’in kazandığı Kurultay ile 31 Mart seçimlerinden sonra ilk kez canlı yayına katılan Kemal Kılıçdaroğlu, “dokunulmazlıkların kaldırılması”yla ilgili eleştirilere yanıt verdi.

KRT yayınına katılan Kılıçdaroğlu, dokunulmazlıkların kaldırılmasına ilişkin kendi Genel Başkanlığı döneminde CHP’nin “evet” oyu vermesiyle ilgili eleştirilere, şu yanıtı verdi: “Selahattin Bey’in bugün içeride olması bir hukuk faciasıdır. Erdoğan onu özellikle içeride tutuyor, niçin? “Seni başkan yaptırmayacağız” dediği için. Bu kadar. Ne yaptı Selahattin Bey, eline silah mı aldı?” 

Eski CHP lideri, yarın Selahattin Demirtaş ile Selçuk Mızraklı’yı da Edirne F Tipi Cezaevi’nde ziyaret edeceğini duyurdu. 

TIKLAYIN – Kılıçdaroğlu’ndan ‘değişim’ tartışmasını başlatan İmamoğlu’na isimsiz gönderme: Boşuna demiyorum hançerlendiğimi

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir